Kadınlarla Nasıl Sohbet Edilir

admin tarafından tarihinde yayınlandı

Kadınlarla Sohbet Nasıl Edilir

Kadınlarla Nasıl Sohbet Edilir

Kadınlarla Sohbet etmeyi bir çok erkek beceremez. Erkekler genellikle kadınları anlamadıklarından şikayet ederler; kadınlar da aynı sorundan muzdaripler. İnsanlar bir partnerin veya ezginin kendilerine söylediklerini tartışmak için cinsiyet ayrımı yapılan gruplara ayrılır. “Bununla ne demek istediğini düşünüyorsun?” “Dostum, çok çılgın. Ona inanabiliyor musun? ” “Ah, Şu Erkekler Domuz Gibi.” “Dürüst olmak gerekirse, kadın beyninin nasıl çalıştığını kim bilebilir?” Tabii ki, farklı cinsiyetlerin nasıl iletişim kurduğu konusunda bazı ince ayrımlar vardır.

Bazı erkeklerin kadın tonunda iletişim kurma olasılığı daha yüksektir. Bazı kadınların erkek gibi daha fazla iletişim kurması muhtemeldir. Açıkçası, farklı iletişim tarzlarına sahip iki kişinin (veya iki grup insanın) yanlış bir yanı yoktur. Ancak bu farklılıklar yeterince büyük olduğunda ve insanlar yeterince yakın temasta olduğunda, olumsuz sonuçlara yol açabilir, yanlış iletişim, sinirlerin bozulması, kavga etmek gibi. İletişim tarzı sizinkinden farklı olan biriyle nasıl iletişim kuracağınızı anlamak, onlarla ilişki kurma,  sizi hem baş ağrısından hem de kalp ağrısından kurtarabilme kabiliyetinizde büyük bir etkiye sahip olabilir.

Kadın ve Erkek Arasındaki İletişim Kopuklukları

Peki erkek ve kadın iletişim biçimleri arasındaki temel farklar tam olarak nedir?  bu değişikliği anlayabilmek için erken çocukluğa geri dönmek gerekir. Erkek çocuklara kamyonlar, silahlar gibi oyuncaklar alınırken,  kızlara küçük, sevimli çay bardakları ve bebekler verilirdi. Kadınlara besleyici olması öğretilirken, erkeklere bir kariyer yapmaları için tek fikir empoze edilirdi.  Sonuçta kamyonlar, silahlar erkeksi şeyleri temsil ederken, çay bardakları ve bebekler dünyayı etkilemez. Erken çocukluktan itibaren, yazılı olmayan kurallar mevcuttur. Erkekler ve kadınların psikolojik makyajları çok farklıdır. Erkeklerin Mars’tan, kadınların Venüs’ten olduğu söyleniyor. Evrenin aleminde kalmak için, sanırım erkekler Bay Spock ve kadınlar da Kaptan Kirk gibidir. Kadınlar nasıl iletişim kurdukları konusunda çok mantıklı düşüncelere sahipken, kadınlar duygularıyla çok daha fazla temas halindeler ve duygusal bir dalga boyuna bağlanmayı seviyorlar. Genel olarak erkeklere çocukluğundan itibaren duyguları bastırmaları öğretiliyor. Burada yazarınız olarak bir varsayımda bulunayım, bana göre kadınların genellikle erkeklerden daha uzun yaşamalarının sırrı bu olabilir.

Erkekler Kadınlarla Sohbet Ederken İletişim Dilini İyi Seçemezler

Bir çok erkeğin yaptığı ilk hata, muhataplarının cinsiyetine bakılmaksızın iletişime aynı şekilde yaklaşmaktır.
Yani, diğer erkeklerle iletişim kurma biçimlerinin, kadınlarla konuşmak söz konusu olduğunda da işe yarayacağını var sayarlar. Bir kadında gerçekten onunla tanışmak için, iletişim tarzının sizinkinden daha az önemli veya daha az değerli olmadığına saygı duymanız gerekir. Bunu yapabilirseniz, ona adapte olmak ve iletişim kurmak çok daha kolay olacaktır.

Kadınlarla Nasıl Sohbet Edilir

Kadınlarla Nasıl Sohbet Edilir

Kategoriler: Sohbet Odaları

0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir